✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Shaadi Saga Orange Brocade Fabric Clutch
If you are somebody who loves to carry colourful clutches every time you step out for a wedding, Our Shaadi Saga Orange Brocade Fabric Clutch will definitely be your go-to. This pretty clutch will justify all your occasion and wedding outfits.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Brocade |
| Dimensions | Length: 13.5cm, Breadth: 19cm, Height: 5cm |
| Chain Drop Length | 59cm |
| Material | Silk Brocade |
| Type | Clutch |
| Shape | Rectangle |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Colour | Orange |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal Sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in colour or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$12.33
Shaadi Saga Orange Brocade Fabric Clutch—
$12.33
More Images






Shaadi Saga Orange Brocade Fabric Clutch
If you are somebody who loves to carry colourful clutches every time you step out for a wedding, Our Shaadi Saga Orange Brocade Fabric Clutch will definitely be your go-to. This pretty clutch will justify all your occasion and wedding outfits.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Brocade |
| Dimensions | Length: 13.5cm, Breadth: 19cm, Height: 5cm |
| Chain Drop Length | 59cm |
| Material | Silk Brocade |
| Type | Clutch |
| Shape | Rectangle |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Colour | Orange |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal Sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in colour or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
If you are somebody who loves to carry colourful clutches every time you step out for a wedding, Our Shaadi Saga Orange Brocade Fabric Clutch will definitely be your go-to. This pretty clutch will justify all your occasion and wedding outfits.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Brocade |
| Dimensions | Length: 13.5cm, Breadth: 19cm, Height: 5cm |
| Chain Drop Length | 59cm |
| Material | Silk Brocade |
| Type | Clutch |
| Shape | Rectangle |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Colour | Orange |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal Sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in colour or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























