✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Crossing Paths Peach Fabric Clutch
The Crossing Paths Peach Fabric Clutch is your go-to nude accessory! Versatile and wearable to weddings or cocktail parties, this is a classic addition to your wardrobe.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Gota Patti Work |
| Dimensions | Length: 14cm, Breadth: 19cm, Height: 5cm |
| Chain Drop Length | 59cm |
| Material | Raw Silk |
| Type | Clutch |
| Shape | Rectangle |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Colour | Peach |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal Sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in colour or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$12.33
Crossing Paths Peach Fabric Clutch—
$12.33
More Images






Crossing Paths Peach Fabric Clutch
The Crossing Paths Peach Fabric Clutch is your go-to nude accessory! Versatile and wearable to weddings or cocktail parties, this is a classic addition to your wardrobe.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Gota Patti Work |
| Dimensions | Length: 14cm, Breadth: 19cm, Height: 5cm |
| Chain Drop Length | 59cm |
| Material | Raw Silk |
| Type | Clutch |
| Shape | Rectangle |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Colour | Peach |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal Sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in colour or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Crossing Paths Peach Fabric Clutch is your go-to nude accessory! Versatile and wearable to weddings or cocktail parties, this is a classic addition to your wardrobe.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Gota Patti Work |
| Dimensions | Length: 14cm, Breadth: 19cm, Height: 5cm |
| Chain Drop Length | 59cm |
| Material | Raw Silk |
| Type | Clutch |
| Shape | Rectangle |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Colour | Peach |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal Sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in colour or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |





















