✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Pichwai Pop-Up Pink Stone and Printed Clutch
Our Pichwai Pop-Up Pink Stone and Printed Clutch celebrate the royalty and culture of India. With beautiful artwork and a play of colours, this clutch is a must-have.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Digital Printed |
| Dimensions | Length: 18cm, Breadth: 17.5cm, Height: 6.5cm |
| Chain Drop Length | 59cm |
| Material | Matte Finish Satin |
| Type | Clutch |
| Shape | Square |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Colour | Pink |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal Sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in color or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$11.14
Pichwai Pop-Up Pink Stone and Printed Clutch—
$11.14
More Images






Pichwai Pop-Up Pink Stone and Printed Clutch
Our Pichwai Pop-Up Pink Stone and Printed Clutch celebrate the royalty and culture of India. With beautiful artwork and a play of colours, this clutch is a must-have.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Digital Printed |
| Dimensions | Length: 18cm, Breadth: 17.5cm, Height: 6.5cm |
| Chain Drop Length | 59cm |
| Material | Matte Finish Satin |
| Type | Clutch |
| Shape | Square |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Colour | Pink |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal Sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in color or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Our Pichwai Pop-Up Pink Stone and Printed Clutch celebrate the royalty and culture of India. With beautiful artwork and a play of colours, this clutch is a must-have.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Digital Printed |
| Dimensions | Length: 18cm, Breadth: 17.5cm, Height: 6.5cm |
| Chain Drop Length | 59cm |
| Material | Matte Finish Satin |
| Type | Clutch |
| Shape | Square |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Colour | Pink |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal Sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in color or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |





















