✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Powder Peach Stone and Print Clutch
An elegant clutch is perhaps the most adorned. Set in pastel colours, this clutch feature pretty floral designs. We are sure this clutch will justify all your occasions as well as your everyday outfits.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Digital Printed |
| Dimensions | Length: 17cm, Breadth: 18cm, Height: 6.5cm |
| Chain Drop Length | 59cm |
| Material | Matte Finish Satin |
| Type | Clutch |
| Shape | Square |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Colour | Peach |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal Sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in color or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$11.14
Powder Peach Stone and Print Clutch—
$11.14
More Images






Powder Peach Stone and Print Clutch
An elegant clutch is perhaps the most adorned. Set in pastel colours, this clutch feature pretty floral designs. We are sure this clutch will justify all your occasions as well as your everyday outfits.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Digital Printed |
| Dimensions | Length: 17cm, Breadth: 18cm, Height: 6.5cm |
| Chain Drop Length | 59cm |
| Material | Matte Finish Satin |
| Type | Clutch |
| Shape | Square |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Colour | Peach |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal Sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in color or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
An elegant clutch is perhaps the most adorned. Set in pastel colours, this clutch feature pretty floral designs. We are sure this clutch will justify all your occasions as well as your everyday outfits.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Digital Printed |
| Dimensions | Length: 17cm, Breadth: 18cm, Height: 6.5cm |
| Chain Drop Length | 59cm |
| Material | Matte Finish Satin |
| Type | Clutch |
| Shape | Square |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Colour | Peach |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal Sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in color or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























