✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Party Wave Peach Sequin Embroidered Clutch
Our Party Wave Peach Sequin Embroidered clutch is definitely Instagram worthy! The intricate embroidery and bright tones allow you to carry this clutch unapologetically with any of your fits.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Sequin Embroidery |
| Dimensions | Length: 14.5cm, Breadth: 20.5cm, Height: 4cm |
| Chain Drop Length | 59cm |
| Material | Raw Silk |
| Type | Clutch |
| Shape | Rectangle |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Colour | Peach |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal Sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in colour or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$13.62
Party Wave Peach Sequin Embroidered Clutch—
$13.62
More Images






Party Wave Peach Sequin Embroidered Clutch
Our Party Wave Peach Sequin Embroidered clutch is definitely Instagram worthy! The intricate embroidery and bright tones allow you to carry this clutch unapologetically with any of your fits.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Sequin Embroidery |
| Dimensions | Length: 14.5cm, Breadth: 20.5cm, Height: 4cm |
| Chain Drop Length | 59cm |
| Material | Raw Silk |
| Type | Clutch |
| Shape | Rectangle |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Colour | Peach |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal Sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in colour or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Our Party Wave Peach Sequin Embroidered clutch is definitely Instagram worthy! The intricate embroidery and bright tones allow you to carry this clutch unapologetically with any of your fits.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Sequin Embroidery |
| Dimensions | Length: 14.5cm, Breadth: 20.5cm, Height: 4cm |
| Chain Drop Length | 59cm |
| Material | Raw Silk |
| Type | Clutch |
| Shape | Rectangle |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Colour | Peach |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal Sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in colour or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























