✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Grandma's Garden Cream Printed Clutch
An elegant clutch that will take you back to your childhood memories and love. Our Grandma's Garden Cream Printed Clutch is an elegant pick that will give you that subtle vintage charm and will be a perfect companion with your evening ootd.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Digital Printed |
| Dimensions | Length: 17cm, Breadth: 18cm, Height: 6.5 cm |
| Chain Drop Length | 59cm |
| Material | Matte Finish Satin |
| Type | Clutch |
| Shape | Square |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Colour | Cream |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal Sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in color or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$11.14
Grandma's Garden Cream Printed Clutch—
$11.14
More Images






Grandma's Garden Cream Printed Clutch
An elegant clutch that will take you back to your childhood memories and love. Our Grandma's Garden Cream Printed Clutch is an elegant pick that will give you that subtle vintage charm and will be a perfect companion with your evening ootd.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Digital Printed |
| Dimensions | Length: 17cm, Breadth: 18cm, Height: 6.5 cm |
| Chain Drop Length | 59cm |
| Material | Matte Finish Satin |
| Type | Clutch |
| Shape | Square |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Colour | Cream |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal Sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in color or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
An elegant clutch that will take you back to your childhood memories and love. Our Grandma's Garden Cream Printed Clutch is an elegant pick that will give you that subtle vintage charm and will be a perfect companion with your evening ootd.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Digital Printed |
| Dimensions | Length: 17cm, Breadth: 18cm, Height: 6.5 cm |
| Chain Drop Length | 59cm |
| Material | Matte Finish Satin |
| Type | Clutch |
| Shape | Square |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Colour | Cream |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal Sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in color or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























