✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Glittering Garden Pink and Orange Embroidered Potli Bag
Our Glittering Garden Pink and Orange Embroidered Potli Bag epitomize elegance and grace. A beautifully embroidered potli bag that will compliment all your ethnic looks.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Embroidery |
| Dimensions | Length: 22cm, Breadth: 21.5cm |
| Chain Drop Length | 15 cm |
| Material | Polyester + Faux Pearl |
| Type | Potli Bag |
| Colour | Cream + Pink + Orange |
| Closure | Drawstrings |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in color or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$1.78
Original: $5.94
-70%Glittering Garden Pink and Orange Embroidered Potli Bag—
$5.94
$1.78More Images






Glittering Garden Pink and Orange Embroidered Potli Bag
Our Glittering Garden Pink and Orange Embroidered Potli Bag epitomize elegance and grace. A beautifully embroidered potli bag that will compliment all your ethnic looks.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Embroidery |
| Dimensions | Length: 22cm, Breadth: 21.5cm |
| Chain Drop Length | 15 cm |
| Material | Polyester + Faux Pearl |
| Type | Potli Bag |
| Colour | Cream + Pink + Orange |
| Closure | Drawstrings |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in color or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Our Glittering Garden Pink and Orange Embroidered Potli Bag epitomize elegance and grace. A beautifully embroidered potli bag that will compliment all your ethnic looks.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Embroidery |
| Dimensions | Length: 22cm, Breadth: 21.5cm |
| Chain Drop Length | 15 cm |
| Material | Polyester + Faux Pearl |
| Type | Potli Bag |
| Colour | Cream + Pink + Orange |
| Closure | Drawstrings |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in color or embellishment. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products charm while ensuring you have a one-of-a-kind piece |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























