✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Zelda Rose Gold Medium Dial Chain Wrap Around Strap Women's Watch
This watch’s shinny dial and rosegold accents are the vibe check you didn’t know your wrist needed. Perfect for work or weekend fits, it comes with a statement wrap-around strap and just the right amount of wow.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Double Metallic Chain Wrap |
| Clasp Style |
Jewellery Clasp |
| Dial Diameter | 32 mm |
| Dial Color | Rose Gold Sunray |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$12.87
Zelda Rose Gold Medium Dial Chain Wrap Around Strap Women's Watch—
$12.87
More Images







Zelda Rose Gold Medium Dial Chain Wrap Around Strap Women's Watch
This watch’s shinny dial and rosegold accents are the vibe check you didn’t know your wrist needed. Perfect for work or weekend fits, it comes with a statement wrap-around strap and just the right amount of wow.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Double Metallic Chain Wrap |
| Clasp Style |
Jewellery Clasp |
| Dial Diameter | 32 mm |
| Dial Color | Rose Gold Sunray |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This watch’s shinny dial and rosegold accents are the vibe check you didn’t know your wrist needed. Perfect for work or weekend fits, it comes with a statement wrap-around strap and just the right amount of wow.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Double Metallic Chain Wrap |
| Clasp Style |
Jewellery Clasp |
| Dial Diameter | 32 mm |
| Dial Color | Rose Gold Sunray |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























