✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Whimisical Star Jewelry Set
Minimal & Dainty is how we would describe this set. It features a pearl layered necklace paired with floral earrings and a shiny silver mantra band to complete the look. Slay your casual outfits with this fab set!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Franklin pearl necklace |
| Product 2 | Gracia Silver Earrings |
| Product 3 | Live More, Worry Less Silver Mantra Band |
| Color | Silver & White |
| Material | Rhinestones + Metal Alloy + Faux Pearl |
| Necklace Length | Drop Length-28cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length 1.5Cm & Width 1.5Cm |
| Closure | Earring-Post Back with stopper, Ring- Adjustable |
| Package Content | 1 Bracelet + 1 Earring + 1 Necklace |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$2.33
Original: $7.78
-70%Whimisical Star Jewelry Set—
$7.78
$2.33More Images




Whimisical Star Jewelry Set
Minimal & Dainty is how we would describe this set. It features a pearl layered necklace paired with floral earrings and a shiny silver mantra band to complete the look. Slay your casual outfits with this fab set!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Franklin pearl necklace |
| Product 2 | Gracia Silver Earrings |
| Product 3 | Live More, Worry Less Silver Mantra Band |
| Color | Silver & White |
| Material | Rhinestones + Metal Alloy + Faux Pearl |
| Necklace Length | Drop Length-28cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length 1.5Cm & Width 1.5Cm |
| Closure | Earring-Post Back with stopper, Ring- Adjustable |
| Package Content | 1 Bracelet + 1 Earring + 1 Necklace |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Minimal & Dainty is how we would describe this set. It features a pearl layered necklace paired with floral earrings and a shiny silver mantra band to complete the look. Slay your casual outfits with this fab set!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Franklin pearl necklace |
| Product 2 | Gracia Silver Earrings |
| Product 3 | Live More, Worry Less Silver Mantra Band |
| Color | Silver & White |
| Material | Rhinestones + Metal Alloy + Faux Pearl |
| Necklace Length | Drop Length-28cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length 1.5Cm & Width 1.5Cm |
| Closure | Earring-Post Back with stopper, Ring- Adjustable |
| Package Content | 1 Bracelet + 1 Earring + 1 Necklace |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























