
Vivacious Gold Jewelry Set
All Gold & All Bold! This set features bold statement pieces that will accentuate your outfits in an instant. A perfect mix of accessories that will add a high style quotient to your look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Minimal Gold Band |
| Product 2 | Minimal Heart Gold Pendant |
| Product 3 | Hammered Gold Bold Hoops |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length-26cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Diameter: 5cm |
| Closure | Earring-Lever Back , Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1Bracelet + 1Necklace + 1Earring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $8.43
-70%$8.43
$2.53More Images




Vivacious Gold Jewelry Set
All Gold & All Bold! This set features bold statement pieces that will accentuate your outfits in an instant. A perfect mix of accessories that will add a high style quotient to your look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Minimal Gold Band |
| Product 2 | Minimal Heart Gold Pendant |
| Product 3 | Hammered Gold Bold Hoops |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length-26cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Diameter: 5cm |
| Closure | Earring-Lever Back , Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1Bracelet + 1Necklace + 1Earring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
All Gold & All Bold! This set features bold statement pieces that will accentuate your outfits in an instant. A perfect mix of accessories that will add a high style quotient to your look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Minimal Gold Band |
| Product 2 | Minimal Heart Gold Pendant |
| Product 3 | Hammered Gold Bold Hoops |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length-26cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Diameter: 5cm |
| Closure | Earring-Lever Back , Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1Bracelet + 1Necklace + 1Earring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























