
Vintage Grey Small Square Dial Silver Mesh Strap Women's Watch
Timeless design meets everyday wearability. Minimal purple dial with silver accents, this watch is made for those who want to stay sharp, no matter the moment.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Mesh Strap |
| Clasp Style | Magnetic |
| Dial Diameter | 28.5 mm |
| Dial Color | Grey Blue |
| Dial Shape | Square |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
More Images







Vintage Grey Small Square Dial Silver Mesh Strap Women's Watch
Timeless design meets everyday wearability. Minimal purple dial with silver accents, this watch is made for those who want to stay sharp, no matter the moment.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Mesh Strap |
| Clasp Style | Magnetic |
| Dial Diameter | 28.5 mm |
| Dial Color | Grey Blue |
| Dial Shape | Square |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Timeless design meets everyday wearability. Minimal purple dial with silver accents, this watch is made for those who want to stay sharp, no matter the moment.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Mesh Strap |
| Clasp Style | Magnetic |
| Dial Diameter | 28.5 mm |
| Dial Color | Grey Blue |
| Dial Shape | Square |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























