✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Verity Silver Medium Square Dial Mesh Strap Women's Watch
This sleek white dial with silver accents is all about timeless style. Perfect for the boss who wants to look sharp, whether in the boardroom or on the go. Light, comfortable, and always on point.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 34 mm |
| Dial Color | White |
| Dial Shape | Square |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$13.19
Verity Silver Medium Square Dial Mesh Strap Women's Watch—
$13.19
More Images







Verity Silver Medium Square Dial Mesh Strap Women's Watch
This sleek white dial with silver accents is all about timeless style. Perfect for the boss who wants to look sharp, whether in the boardroom or on the go. Light, comfortable, and always on point.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 34 mm |
| Dial Color | White |
| Dial Shape | Square |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This sleek white dial with silver accents is all about timeless style. Perfect for the boss who wants to look sharp, whether in the boardroom or on the go. Light, comfortable, and always on point.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 34 mm |
| Dial Color | White |
| Dial Shape | Square |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























