✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Utopia Pink Medium Rectangle Dial Rose Gold Magnetic Strap Women's Watch
Our Utopia Pink Dial Rosegold Magnetic Strap Watch is a minimalist's dream! With its subtle rose gold accents, this elegant timepiece effortlessly elevates any outfit. Perfect for adding a touch of sophistication to your week.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rosegold |
| Strap Material | Magnetic Mesh Strap |
| Clasp Style | Magnetic Clasp |
| Dial Diameter | 35mm x 18mm |
| Dial Color | Rosegold |
| Dial Shape | Rectangle |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year On Watch Machine |
| Water Resistance | Non-resistant |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$12.33
Utopia Pink Medium Rectangle Dial Rose Gold Magnetic Strap Women's Watch—
$12.33
More Images







Utopia Pink Medium Rectangle Dial Rose Gold Magnetic Strap Women's Watch
Our Utopia Pink Dial Rosegold Magnetic Strap Watch is a minimalist's dream! With its subtle rose gold accents, this elegant timepiece effortlessly elevates any outfit. Perfect for adding a touch of sophistication to your week.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rosegold |
| Strap Material | Magnetic Mesh Strap |
| Clasp Style | Magnetic Clasp |
| Dial Diameter | 35mm x 18mm |
| Dial Color | Rosegold |
| Dial Shape | Rectangle |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year On Watch Machine |
| Water Resistance | Non-resistant |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Our Utopia Pink Dial Rosegold Magnetic Strap Watch is a minimalist's dream! With its subtle rose gold accents, this elegant timepiece effortlessly elevates any outfit. Perfect for adding a touch of sophistication to your week.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rosegold |
| Strap Material | Magnetic Mesh Strap |
| Clasp Style | Magnetic Clasp |
| Dial Diameter | 35mm x 18mm |
| Dial Color | Rosegold |
| Dial Shape | Rectangle |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year On Watch Machine |
| Water Resistance | Non-resistant |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |





















