✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Utopia Light Grey Medium Rectangle Dial PU Strap Unisex Watch
Timeless design meets everyday wearability. Minimal look with grey strap, this watch is made for the those who want to stay sharp, no matter the moment.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Grey |
| Strap Material | PU Leather strap |
| Clasp Style | Tang Buckle Strap |
| Dial Diameter | 42 mm |
| Dial Color | Grey |
| Dial Shape | Rectangle |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$10.59
Utopia Light Grey Medium Rectangle Dial PU Strap Unisex Watch—
$10.59
More Images







Utopia Light Grey Medium Rectangle Dial PU Strap Unisex Watch
Timeless design meets everyday wearability. Minimal look with grey strap, this watch is made for the those who want to stay sharp, no matter the moment.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Grey |
| Strap Material | PU Leather strap |
| Clasp Style | Tang Buckle Strap |
| Dial Diameter | 42 mm |
| Dial Color | Grey |
| Dial Shape | Rectangle |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Timeless design meets everyday wearability. Minimal look with grey strap, this watch is made for the those who want to stay sharp, no matter the moment.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Grey |
| Strap Material | PU Leather strap |
| Clasp Style | Tang Buckle Strap |
| Dial Diameter | 42 mm |
| Dial Color | Grey |
| Dial Shape | Rectangle |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























