✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Utopia Beige Medium Rectangle Dial PU Strap Unisex Watch
The ultimate watch for those who like to keep it stylish yet chill.
Beige dial? Check.
Minimal yet classy? Double check!
Perfect for that smooth, on-the-go vibe that never goes out of style.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Beige |
| Strap Material | PU Leather strap |
| Clasp Style | Tang Buckle Strap |
| Dial Diameter | 42 mm |
| Dial Color | Beige |
| Dial Shape | Rectangle |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$3.18
Original: $10.59
-70%Utopia Beige Medium Rectangle Dial PU Strap Unisex Watch—
$10.59
$3.18More Images







Utopia Beige Medium Rectangle Dial PU Strap Unisex Watch
The ultimate watch for those who like to keep it stylish yet chill.
Beige dial? Check.
Minimal yet classy? Double check!
Perfect for that smooth, on-the-go vibe that never goes out of style.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Beige |
| Strap Material | PU Leather strap |
| Clasp Style | Tang Buckle Strap |
| Dial Diameter | 42 mm |
| Dial Color | Beige |
| Dial Shape | Rectangle |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The ultimate watch for those who like to keep it stylish yet chill.
Beige dial? Check.
Minimal yet classy? Double check!
Perfect for that smooth, on-the-go vibe that never goes out of style.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Beige |
| Strap Material | PU Leather strap |
| Clasp Style | Tang Buckle Strap |
| Dial Diameter | 42 mm |
| Dial Color | Beige |
| Dial Shape | Rectangle |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























