✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Ursinia Gold Earrings
Make a bold fashion move with Ursinia Gold Earrings. Stylish and elegant, this beautiful piece of jewellery in a sophisticated style features a contemporary twist. Enchanting as ever, this earring adds a touch of elegance to any ensemble.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Closure | Push Back with Stopper |
| Measurements | Length: 6cm, Breadth: 3cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$0.87
Original: $2.91
-70%Ursinia Gold Earrings—
$2.91
$0.87More Images




Ursinia Gold Earrings
Make a bold fashion move with Ursinia Gold Earrings. Stylish and elegant, this beautiful piece of jewellery in a sophisticated style features a contemporary twist. Enchanting as ever, this earring adds a touch of elegance to any ensemble.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Closure | Push Back with Stopper |
| Measurements | Length: 6cm, Breadth: 3cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Make a bold fashion move with Ursinia Gold Earrings. Stylish and elegant, this beautiful piece of jewellery in a sophisticated style features a contemporary twist. Enchanting as ever, this earring adds a touch of elegance to any ensemble.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Closure | Push Back with Stopper |
| Measurements | Length: 6cm, Breadth: 3cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























