✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Sundown Jewelry Set
A set that will give you all the reasons to dress up this season! This set features a layered necklace paired with statement earrings and a shiny mantra band. Be bold and stand out with this set!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Aurora Layered Gold Necklace |
| Product 2 | La Vie Est Belle Gold Mantra Band |
| Product 3 | Twisted Hammered Bold Gold Earrings |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length-23cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length-3cm Breadth-3cm |
| Closure | Earring- Push Back with Stopper, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1Necklace + 1BRACELET + 1EARRING |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$8.65
Sundown Jewelry Set—
$8.65
More Images




Sundown Jewelry Set
A set that will give you all the reasons to dress up this season! This set features a layered necklace paired with statement earrings and a shiny mantra band. Be bold and stand out with this set!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Aurora Layered Gold Necklace |
| Product 2 | La Vie Est Belle Gold Mantra Band |
| Product 3 | Twisted Hammered Bold Gold Earrings |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length-23cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length-3cm Breadth-3cm |
| Closure | Earring- Push Back with Stopper, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1Necklace + 1BRACELET + 1EARRING |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A set that will give you all the reasons to dress up this season! This set features a layered necklace paired with statement earrings and a shiny mantra band. Be bold and stand out with this set!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Aurora Layered Gold Necklace |
| Product 2 | La Vie Est Belle Gold Mantra Band |
| Product 3 | Twisted Hammered Bold Gold Earrings |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length-23cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length-3cm Breadth-3cm |
| Closure | Earring- Push Back with Stopper, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1Necklace + 1BRACELET + 1EARRING |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























