✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Strelitizia Jewellery Set
Create some pearl-effect everywhere you go! Our Strelitizia Jewelry Set features all jewelry pieces with dreamy pearls. It features our Royal pearl earrings, a minimal heart necklace, and a set of 3 bracelets to complete the look. Slay that statement look with this exotic pearl jewelry set.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Single leaf gold bracelet |
| Product 2 | Royal Pearls Earrings |
| Product 3 | Minimal Heart Gold Pendant |
| Product 4 | Hexagon Gold Bracelet |
| Product 5 | Gold Knot Bracelet |
| Color | Gold & white |
| Material | Metal Alloy + shells |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | DROP LENGTH 27 cm |
| Measurement | Earrings-Length 9 Cm width 2.5 Cm, Bracelet- Length 6cm |
| Closure | Earrings- Push back with stopper, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | ξ1 Earring, 1 Necklace, 3 Bracelet |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net Quantity | 5N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$10.27
Strelitizia Jewellery Set—
$10.27
More Images










Strelitizia Jewellery Set
Create some pearl-effect everywhere you go! Our Strelitizia Jewelry Set features all jewelry pieces with dreamy pearls. It features our Royal pearl earrings, a minimal heart necklace, and a set of 3 bracelets to complete the look. Slay that statement look with this exotic pearl jewelry set.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Single leaf gold bracelet |
| Product 2 | Royal Pearls Earrings |
| Product 3 | Minimal Heart Gold Pendant |
| Product 4 | Hexagon Gold Bracelet |
| Product 5 | Gold Knot Bracelet |
| Color | Gold & white |
| Material | Metal Alloy + shells |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | DROP LENGTH 27 cm |
| Measurement | Earrings-Length 9 Cm width 2.5 Cm, Bracelet- Length 6cm |
| Closure | Earrings- Push back with stopper, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | ξ1 Earring, 1 Necklace, 3 Bracelet |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net Quantity | 5N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create some pearl-effect everywhere you go! Our Strelitizia Jewelry Set features all jewelry pieces with dreamy pearls. It features our Royal pearl earrings, a minimal heart necklace, and a set of 3 bracelets to complete the look. Slay that statement look with this exotic pearl jewelry set.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Single leaf gold bracelet |
| Product 2 | Royal Pearls Earrings |
| Product 3 | Minimal Heart Gold Pendant |
| Product 4 | Hexagon Gold Bracelet |
| Product 5 | Gold Knot Bracelet |
| Color | Gold & white |
| Material | Metal Alloy + shells |
| Necklace Closure | Lobster Clasp |
| Necklace Length | DROP LENGTH 27 cm |
| Measurement | Earrings-Length 9 Cm width 2.5 Cm, Bracelet- Length 6cm |
| Closure | Earrings- Push back with stopper, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | ξ1 Earring, 1 Necklace, 3 Bracelet |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions |
Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net Quantity | 5N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























