✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Statement Butterfly Bracelet
A perfectly structured butterfly intricately designed into a cuff its dynamic design in metal alloy adds the a simple and subtle touch of elegance to your go to looks.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold |
| Material | Metal Alloy, Rhinestone & Faux Pearl |
| Closure | Open Cuff |
| Measurements | Daimeter: 5.8cm |
| Package Content | 1 Bracelet |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$0.91
Original: $3.02
-70%Statement Butterfly Bracelet—
$3.02
$0.91More Images




Statement Butterfly Bracelet
A perfectly structured butterfly intricately designed into a cuff its dynamic design in metal alloy adds the a simple and subtle touch of elegance to your go to looks.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold |
| Material | Metal Alloy, Rhinestone & Faux Pearl |
| Closure | Open Cuff |
| Measurements | Daimeter: 5.8cm |
| Package Content | 1 Bracelet |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A perfectly structured butterfly intricately designed into a cuff its dynamic design in metal alloy adds the a simple and subtle touch of elegance to your go to looks.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold |
| Material | Metal Alloy, Rhinestone & Faux Pearl |
| Closure | Open Cuff |
| Measurements | Daimeter: 5.8cm |
| Package Content | 1 Bracelet |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























