
Soleil Gold And White Pearl Earring
You are bound to fall in love with this sleek yet sophisticated pair of pearl drop earring. The perfect go to adornment to look swish around the clock.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold & White |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearls |
| Closure | Post Back with Metal Stopper |
| Measurements | Length: 4cm, Breadth: 2cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
More Images




Soleil Gold And White Pearl Earring
You are bound to fall in love with this sleek yet sophisticated pair of pearl drop earring. The perfect go to adornment to look swish around the clock.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold & White |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearls |
| Closure | Post Back with Metal Stopper |
| Measurements | Length: 4cm, Breadth: 2cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
You are bound to fall in love with this sleek yet sophisticated pair of pearl drop earring. The perfect go to adornment to look swish around the clock.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold & White |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearls |
| Closure | Post Back with Metal Stopper |
| Measurements | Length: 4cm, Breadth: 2cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























