✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Snow Flake Silver Stud Earrings
Effortlessly transition from desk to drinks and everywhere in between with the Snow Flake Stud Earrings. A swath of crystal combines with a feminine silhouette, while a lightweight body ensures easy, all-day wear.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Silver |
| Material | Metal Alloy + Rhinestones |
| Closure | POST BACK WITH STOPPER |
| Measurements | 2 cm |
| Package Content | PAIR OF 2 EARRINGS |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE.åÊAVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$0.61
Original: $2.05
-70%Snow Flake Silver Stud Earrings—
$2.05
$0.61More Images




Snow Flake Silver Stud Earrings
Effortlessly transition from desk to drinks and everywhere in between with the Snow Flake Stud Earrings. A swath of crystal combines with a feminine silhouette, while a lightweight body ensures easy, all-day wear.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Silver |
| Material | Metal Alloy + Rhinestones |
| Closure | POST BACK WITH STOPPER |
| Measurements | 2 cm |
| Package Content | PAIR OF 2 EARRINGS |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE.åÊAVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Effortlessly transition from desk to drinks and everywhere in between with the Snow Flake Stud Earrings. A swath of crystal combines with a feminine silhouette, while a lightweight body ensures easy, all-day wear.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Silver |
| Material | Metal Alloy + Rhinestones |
| Closure | POST BACK WITH STOPPER |
| Measurements | 2 cm |
| Package Content | PAIR OF 2 EARRINGS |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE.åÊAVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























