✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Smittening White Jewelry Set
There is no doubt that this set will bring glamour to your outfits! It features a bold layered necklace paired with pearl hoops and a bracelet cuff to complete the look.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Lianne Chain Link Gold Layered Necklace |
| Product 2 | Ocean Of Pearls Gold Bracelet |
| Product 3 | Glitzy Pearls Hoop Earrings |
| Color | White & Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length |
Drop Length- 28cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- diameter: 6cm |
| Closure | Earrings-Post-Back With Stopper, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1Necklace + 1Bracelet + 1Earring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$8.00
Smittening White Jewelry Set—
$8.00
More Images




Smittening White Jewelry Set
There is no doubt that this set will bring glamour to your outfits! It features a bold layered necklace paired with pearl hoops and a bracelet cuff to complete the look.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Lianne Chain Link Gold Layered Necklace |
| Product 2 | Ocean Of Pearls Gold Bracelet |
| Product 3 | Glitzy Pearls Hoop Earrings |
| Color | White & Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length |
Drop Length- 28cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- diameter: 6cm |
| Closure | Earrings-Post-Back With Stopper, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1Necklace + 1Bracelet + 1Earring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
There is no doubt that this set will bring glamour to your outfits! It features a bold layered necklace paired with pearl hoops and a bracelet cuff to complete the look.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Lianne Chain Link Gold Layered Necklace |
| Product 2 | Ocean Of Pearls Gold Bracelet |
| Product 3 | Glitzy Pearls Hoop Earrings |
| Color | White & Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length |
Drop Length- 28cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- diameter: 6cm |
| Closure | Earrings-Post-Back With Stopper, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1Necklace + 1Bracelet + 1Earring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























