✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Sleek Black Large Dial Dual Tone Linked Chain Strap Women's Watch
A sleek black dial and dual-tone touch for the right mix of bold and classy. Match it with a monochrome outfit or keep it chill with denim—it’s a vibe either way.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver & Rose Gold |
| Strap Material | Link Strap |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 38 mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOG (with non-functional chronograph) |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$2.98
Original: $9.95
-70%Sleek Black Large Dial Dual Tone Linked Chain Strap Women's Watch—
$9.95
$2.98More Images







Sleek Black Large Dial Dual Tone Linked Chain Strap Women's Watch
A sleek black dial and dual-tone touch for the right mix of bold and classy. Match it with a monochrome outfit or keep it chill with denim—it’s a vibe either way.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver & Rose Gold |
| Strap Material | Link Strap |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 38 mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOG (with non-functional chronograph) |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A sleek black dial and dual-tone touch for the right mix of bold and classy. Match it with a monochrome outfit or keep it chill with denim—it’s a vibe either way.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver & Rose Gold |
| Strap Material | Link Strap |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 38 mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOG (with non-functional chronograph) |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























