✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Simple Bead Bracelet
Simplicity at its best, is how we like to describe this style! This delicate bracelet with pearl beads is minimal yet beautiful! Pair them with your dresses, denims or even work wear, it'll add a little hint of subtle glamour to your attires.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | GOLD & WHITE |
| Material | PLATED METAL & BEADS |
| Closure | LOBSTER CLASP |
| Measurements | LENGTH 21 cm , ADJUSTABLE LINKS |
| Package Content | 1 BRACELET |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$0.55
Original: $1.83
-70%Simple Bead Bracelet—
$1.83
$0.55More Images




Simple Bead Bracelet
Simplicity at its best, is how we like to describe this style! This delicate bracelet with pearl beads is minimal yet beautiful! Pair them with your dresses, denims or even work wear, it'll add a little hint of subtle glamour to your attires.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | GOLD & WHITE |
| Material | PLATED METAL & BEADS |
| Closure | LOBSTER CLASP |
| Measurements | LENGTH 21 cm , ADJUSTABLE LINKS |
| Package Content | 1 BRACELET |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Simplicity at its best, is how we like to describe this style! This delicate bracelet with pearl beads is minimal yet beautiful! Pair them with your dresses, denims or even work wear, it'll add a little hint of subtle glamour to your attires.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | GOLD & WHITE |
| Material | PLATED METAL & BEADS |
| Closure | LOBSTER CLASP |
| Measurements | LENGTH 21 cm , ADJUSTABLE LINKS |
| Package Content | 1 BRACELET |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























