✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Silvia Silver Pearl hairpin
Let your inner princess bloom with this enchanting hairpin. Its blend of soft floral designs and sparkling stones makes it the perfect accessory for a refined, elegant look.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Silver |
| Material | PLATED METAL |
| Closure | Hair Clip Lock |
| Measurements | Length: 8 cm, Width: 7 cm |
| Package Content | 1 HAIR PIN |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$4.10
Silvia Silver Pearl hairpin—
$4.10
More Images




Silvia Silver Pearl hairpin
Let your inner princess bloom with this enchanting hairpin. Its blend of soft floral designs and sparkling stones makes it the perfect accessory for a refined, elegant look.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Silver |
| Material | PLATED METAL |
| Closure | Hair Clip Lock |
| Measurements | Length: 8 cm, Width: 7 cm |
| Package Content | 1 HAIR PIN |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Let your inner princess bloom with this enchanting hairpin. Its blend of soft floral designs and sparkling stones makes it the perfect accessory for a refined, elegant look.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Silver |
| Material | PLATED METAL |
| Closure | Hair Clip Lock |
| Measurements | Length: 8 cm, Width: 7 cm |
| Package Content | 1 HAIR PIN |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























