✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Silver Fling Jewelry Set
For those who love the delicate look, this set is all you will need! It features our drop necklace paired with dainty pair of earrings and a ring. This set surely adds a chic dose of feminine whimsy to your look.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Let It Go Snow Flake Silver Necklace |
| Product 2 | Star Hug Silver Dangler Earrings |
| Product 3 | I Love You To The Moon And Back Silver Mantra Bands |
| Color | Silver |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearls |
| Necklace Length | Drop Length-22cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length 5 Cm, Width: 4Cm |
| Closure | Earring- Push Back with stopper, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1Necklace + 1Earring + 1Bracelet |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$8.54
Silver Fling Jewelry Set—
$8.54
More Images




Silver Fling Jewelry Set
For those who love the delicate look, this set is all you will need! It features our drop necklace paired with dainty pair of earrings and a ring. This set surely adds a chic dose of feminine whimsy to your look.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Let It Go Snow Flake Silver Necklace |
| Product 2 | Star Hug Silver Dangler Earrings |
| Product 3 | I Love You To The Moon And Back Silver Mantra Bands |
| Color | Silver |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearls |
| Necklace Length | Drop Length-22cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length 5 Cm, Width: 4Cm |
| Closure | Earring- Push Back with stopper, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1Necklace + 1Earring + 1Bracelet |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
For those who love the delicate look, this set is all you will need! It features our drop necklace paired with dainty pair of earrings and a ring. This set surely adds a chic dose of feminine whimsy to your look.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Let It Go Snow Flake Silver Necklace |
| Product 2 | Star Hug Silver Dangler Earrings |
| Product 3 | I Love You To The Moon And Back Silver Mantra Bands |
| Color | Silver |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearls |
| Necklace Length | Drop Length-22cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length 5 Cm, Width: 4Cm |
| Closure | Earring- Push Back with stopper, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1Necklace + 1Earring + 1Bracelet |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























