
Secrets Of Love Limited Edition Box
We at Joker and Witch always aim to be a delightful part of your life. We curated these exclusive boxes to reflect the best of whatever you’re looking for this season. These boxes include some of our best styles; It features 3 iconic watches and 3 stunning bracelets to complete them. A box that is perfect for owning & gifting. We hope you enjoy this box as much as we loved curating them. ( P.S: There are more surprises in the box! )
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Watch1-RoseGold, Watch2-White, Watch3-Silver & RoseGold |
| Strap Material | Stainless Steel & PU |
| Clasp Style | Standard Deployment Clasp |
| Dial Diameter | Watch1-36mm, Watch2-44m, Watch3-38mm |
| Dial Color | Watch1-White, Watch2-White, Watch3-Grey |
| Dial Shape |
Watch1-Round, Watch2-Round, Watch3-Round |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year on Watch Machine |
| Water Resistance | NO |
| Bracelet Measurement |
Bracelet 1: Diameter-6cm, Bracelet 2: Diameter-8cm, Bracelet3: Diameter-6cm |
| Bracelet Color |
Rose Gold & Blue |
| Package Content | Set of 3 Watches and 3 Bracelets |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 6N |
Original: $40.36
-70%$40.36
$12.11Secrets Of Love Limited Edition Box
We at Joker and Witch always aim to be a delightful part of your life. We curated these exclusive boxes to reflect the best of whatever you’re looking for this season. These boxes include some of our best styles; It features 3 iconic watches and 3 stunning bracelets to complete them. A box that is perfect for owning & gifting. We hope you enjoy this box as much as we loved curating them. ( P.S: There are more surprises in the box! )
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Watch1-RoseGold, Watch2-White, Watch3-Silver & RoseGold |
| Strap Material | Stainless Steel & PU |
| Clasp Style | Standard Deployment Clasp |
| Dial Diameter | Watch1-36mm, Watch2-44m, Watch3-38mm |
| Dial Color | Watch1-White, Watch2-White, Watch3-Grey |
| Dial Shape |
Watch1-Round, Watch2-Round, Watch3-Round |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year on Watch Machine |
| Water Resistance | NO |
| Bracelet Measurement |
Bracelet 1: Diameter-6cm, Bracelet 2: Diameter-8cm, Bracelet3: Diameter-6cm |
| Bracelet Color |
Rose Gold & Blue |
| Package Content | Set of 3 Watches and 3 Bracelets |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 6N |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
We at Joker and Witch always aim to be a delightful part of your life. We curated these exclusive boxes to reflect the best of whatever you’re looking for this season. These boxes include some of our best styles; It features 3 iconic watches and 3 stunning bracelets to complete them. A box that is perfect for owning & gifting. We hope you enjoy this box as much as we loved curating them. ( P.S: There are more surprises in the box! )
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Watch1-RoseGold, Watch2-White, Watch3-Silver & RoseGold |
| Strap Material | Stainless Steel & PU |
| Clasp Style | Standard Deployment Clasp |
| Dial Diameter | Watch1-36mm, Watch2-44m, Watch3-38mm |
| Dial Color | Watch1-White, Watch2-White, Watch3-Grey |
| Dial Shape |
Watch1-Round, Watch2-Round, Watch3-Round |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year on Watch Machine |
| Water Resistance | NO |
| Bracelet Measurement |
Bracelet 1: Diameter-6cm, Bracelet 2: Diameter-8cm, Bracelet3: Diameter-6cm |
| Bracelet Color |
Rose Gold & Blue |
| Package Content | Set of 3 Watches and 3 Bracelets |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 6N |























