✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Savanna Zebra Mini Rhinestone Dial Rose Gold Women's Ring Watch
Wild, fierce, and oh-so-glam—the Savanna Stripes is not your average ring watch! Featuring a zebra stripe dial & it’s all about making a bold statement. Because why blend in when you can stand out?
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rosegold & Rhinestones |
| Strap Material | Steel Expander |
| Clasp Style | Slide-on |
| Dial Diameter | 22mm |
| Dial Color | Black & White Zebra Pattern |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$10.27
Savanna Zebra Mini Rhinestone Dial Rose Gold Women's Ring Watch—
$10.27
More Images







Savanna Zebra Mini Rhinestone Dial Rose Gold Women's Ring Watch
Wild, fierce, and oh-so-glam—the Savanna Stripes is not your average ring watch! Featuring a zebra stripe dial & it’s all about making a bold statement. Because why blend in when you can stand out?
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rosegold & Rhinestones |
| Strap Material | Steel Expander |
| Clasp Style | Slide-on |
| Dial Diameter | 22mm |
| Dial Color | Black & White Zebra Pattern |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Wild, fierce, and oh-so-glam—the Savanna Stripes is not your average ring watch! Featuring a zebra stripe dial & it’s all about making a bold statement. Because why blend in when you can stand out?
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rosegold & Rhinestones |
| Strap Material | Steel Expander |
| Clasp Style | Slide-on |
| Dial Diameter | 22mm |
| Dial Color | Black & White Zebra Pattern |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























