✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Salma Lavendar Glam Metallic Clutch
Embrace the elegance of the Salma Lavender Glam Metallic Clutch. The beautiful lavender metallic finish adds a touch of sophistication and chic style to your look, perfect for both day and night. Stand out with this unique and trendy clutch.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Shimmer |
| Type | Clutch |
| Dimensions | Length: 21 cm, Breadth: 3.5 cm, Height: 10 cm |
| Chain Drop Length | 60 cm |
| Material | Canvas |
| Shape | Rectangle |
| Colour | Lavendar |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Avoid Rough Usage. Store in pouch when not in use. |
| Disclaimer | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in the product. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products. |
| Net Quantity: | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$13.62
Salma Lavendar Glam Metallic Clutch—
$13.62
More Images






Salma Lavendar Glam Metallic Clutch
Embrace the elegance of the Salma Lavender Glam Metallic Clutch. The beautiful lavender metallic finish adds a touch of sophistication and chic style to your look, perfect for both day and night. Stand out with this unique and trendy clutch.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Shimmer |
| Type | Clutch |
| Dimensions | Length: 21 cm, Breadth: 3.5 cm, Height: 10 cm |
| Chain Drop Length | 60 cm |
| Material | Canvas |
| Shape | Rectangle |
| Colour | Lavendar |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Avoid Rough Usage. Store in pouch when not in use. |
| Disclaimer | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in the product. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products. |
| Net Quantity: | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Embrace the elegance of the Salma Lavender Glam Metallic Clutch. The beautiful lavender metallic finish adds a touch of sophistication and chic style to your look, perfect for both day and night. Stand out with this unique and trendy clutch.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Shimmer |
| Type | Clutch |
| Dimensions | Length: 21 cm, Breadth: 3.5 cm, Height: 10 cm |
| Chain Drop Length | 60 cm |
| Material | Canvas |
| Shape | Rectangle |
| Colour | Lavendar |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Avoid Rough Usage. Store in pouch when not in use. |
| Disclaimer | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in the product. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products. |
| Net Quantity: | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























