
Sahara Gold Jewelry Set
Not all that glitters is silver, sometimes it's our Sahar Gold Jewelry Set. It features a sleek layered necklace paired with floral earrings and our exclusive joker and witch band.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Sleek Gold Layered Necklace |
| Product 2 | Joker & Witch Organic gold earrings |
| Product 3 | Joker & Witch Gold Band |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length |
Drop Length- 25cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length: 5cm, Breadth: 5.5cm |
| Closure | Earrings-Pust Back With Stopper, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1Necklace + 1Earring + 1Bracelet |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $8.65
-70%$8.65
$2.60More Images





Sahara Gold Jewelry Set
Not all that glitters is silver, sometimes it's our Sahar Gold Jewelry Set. It features a sleek layered necklace paired with floral earrings and our exclusive joker and witch band.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Sleek Gold Layered Necklace |
| Product 2 | Joker & Witch Organic gold earrings |
| Product 3 | Joker & Witch Gold Band |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length |
Drop Length- 25cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length: 5cm, Breadth: 5.5cm |
| Closure | Earrings-Pust Back With Stopper, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1Necklace + 1Earring + 1Bracelet |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Not all that glitters is silver, sometimes it's our Sahar Gold Jewelry Set. It features a sleek layered necklace paired with floral earrings and our exclusive joker and witch band.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Sleek Gold Layered Necklace |
| Product 2 | Joker & Witch Organic gold earrings |
| Product 3 | Joker & Witch Gold Band |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length |
Drop Length- 25cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length: 5cm, Breadth: 5.5cm |
| Closure | Earrings-Pust Back With Stopper, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1Necklace + 1Earring + 1Bracelet |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























