✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Rosette White Small Dial Gold Pearl Strap Women's Watch
With its pristine white dial, adorned with minimalist golden accents, our Rosette White Dial Single Wrap Gold Watch exudes sophistication and grace. The single wrap strap ensures a comfortable fit while adding a touch of refinement to any outfit. Elevate your style with the understated luxury of this pearl watch, a true statement of timeless beauty.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Gold |
| Strap Material | Metal Alloy |
| Clasp Style | Lobster Clasp |
| Dial Diameter | 30 MM |
| Watch Length | 19.5cm |
| Dial Color | White |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Alloy & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year warranty on the Watch Machine |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$12.33
Rosette White Small Dial Gold Pearl Strap Women's Watch—
$12.33
More Images









Rosette White Small Dial Gold Pearl Strap Women's Watch
With its pristine white dial, adorned with minimalist golden accents, our Rosette White Dial Single Wrap Gold Watch exudes sophistication and grace. The single wrap strap ensures a comfortable fit while adding a touch of refinement to any outfit. Elevate your style with the understated luxury of this pearl watch, a true statement of timeless beauty.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Gold |
| Strap Material | Metal Alloy |
| Clasp Style | Lobster Clasp |
| Dial Diameter | 30 MM |
| Watch Length | 19.5cm |
| Dial Color | White |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Alloy & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year warranty on the Watch Machine |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With its pristine white dial, adorned with minimalist golden accents, our Rosette White Dial Single Wrap Gold Watch exudes sophistication and grace. The single wrap strap ensures a comfortable fit while adding a touch of refinement to any outfit. Elevate your style with the understated luxury of this pearl watch, a true statement of timeless beauty.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Gold |
| Strap Material | Metal Alloy |
| Clasp Style | Lobster Clasp |
| Dial Diameter | 30 MM |
| Watch Length | 19.5cm |
| Dial Color | White |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Alloy & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year warranty on the Watch Machine |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























