
Rosebud Black Medium Dial Mesh Strap Women's Watch
The Rosebud Serenity in black is a golden glow-up for your wrist. With its soft yet stunning design, this elegant metallic strap watch is here to complete your effortlessly fabulous vibe. Say hello to everyday luxe!
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Mesh Band |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 32mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $13.19
-70%$13.19
$3.96More Images







Rosebud Black Medium Dial Mesh Strap Women's Watch
The Rosebud Serenity in black is a golden glow-up for your wrist. With its soft yet stunning design, this elegant metallic strap watch is here to complete your effortlessly fabulous vibe. Say hello to everyday luxe!
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Mesh Band |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 32mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Rosebud Serenity in black is a golden glow-up for your wrist. With its soft yet stunning design, this elegant metallic strap watch is here to complete your effortlessly fabulous vibe. Say hello to everyday luxe!
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Mesh Band |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 32mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























