
Rosalia White Butterfly Sunglasses
#OOTD Tip: Pair it with a black satin shirt to complete the look.
| SPECIFICATIONS | |
| Lens Colour | Black |
| Lens Type | Polycarbonate With UV Protection |
| Frame Colour | White |
| Frame Type | Plastic Frame |
| Frame Dimensions | L-14cm, B-14cm, H-6cm |
| Nose Bridge |
High Bridge With Fixed Nose Holders |
| Suits Face Shape | Oval & Round |
| Gender | Women |
| Packaging |
Comes In A Protective Case and Cleaning fabric |
| Care Instructions | REMOVE DUST & GRIM BY GENTLY WIPING THE LENS WITH THE CLOTH PROVIDED. ALWAYS STORE SUNGLASSES INSIDE THE HARD CASE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $5.62
-70%$5.62
$1.69More Images







Rosalia White Butterfly Sunglasses
#OOTD Tip: Pair it with a black satin shirt to complete the look.
| SPECIFICATIONS | |
| Lens Colour | Black |
| Lens Type | Polycarbonate With UV Protection |
| Frame Colour | White |
| Frame Type | Plastic Frame |
| Frame Dimensions | L-14cm, B-14cm, H-6cm |
| Nose Bridge |
High Bridge With Fixed Nose Holders |
| Suits Face Shape | Oval & Round |
| Gender | Women |
| Packaging |
Comes In A Protective Case and Cleaning fabric |
| Care Instructions | REMOVE DUST & GRIM BY GENTLY WIPING THE LENS WITH THE CLOTH PROVIDED. ALWAYS STORE SUNGLASSES INSIDE THE HARD CASE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
#OOTD Tip: Pair it with a black satin shirt to complete the look.
| SPECIFICATIONS | |
| Lens Colour | Black |
| Lens Type | Polycarbonate With UV Protection |
| Frame Colour | White |
| Frame Type | Plastic Frame |
| Frame Dimensions | L-14cm, B-14cm, H-6cm |
| Nose Bridge |
High Bridge With Fixed Nose Holders |
| Suits Face Shape | Oval & Round |
| Gender | Women |
| Packaging |
Comes In A Protective Case and Cleaning fabric |
| Care Instructions | REMOVE DUST & GRIM BY GENTLY WIPING THE LENS WITH THE CLOTH PROVIDED. ALWAYS STORE SUNGLASSES INSIDE THE HARD CASE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























