
Mary Pink Jewelry Set
Minimal Jewelry that will win your hearts! This set features a rhinestone necklace paired with rose gold earrings and sparkling hoops to complete the look. Style this up with your white outfits for a chic look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Saturday Night Rose Gold Hoops |
| Product 2 | Falla Rhinestones Rose Gold Ring |
| Product 3 | Elegant Rhinestone Charm Rosegold Necklace |
| Color | Rose Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length |
Drop Length- 22cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length: 5cm, Breadth: 5cm, Ring- Diameter: 1.2cm |
| Closure | Earrings- Push Back with Stopper, Ring- Slightly Adjustable |
| Package Content | 1Earring + 1Ring + 1Necklace |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $8.32
-70%$8.32
$2.50More Images





Mary Pink Jewelry Set
Minimal Jewelry that will win your hearts! This set features a rhinestone necklace paired with rose gold earrings and sparkling hoops to complete the look. Style this up with your white outfits for a chic look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Saturday Night Rose Gold Hoops |
| Product 2 | Falla Rhinestones Rose Gold Ring |
| Product 3 | Elegant Rhinestone Charm Rosegold Necklace |
| Color | Rose Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length |
Drop Length- 22cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length: 5cm, Breadth: 5cm, Ring- Diameter: 1.2cm |
| Closure | Earrings- Push Back with Stopper, Ring- Slightly Adjustable |
| Package Content | 1Earring + 1Ring + 1Necklace |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Minimal Jewelry that will win your hearts! This set features a rhinestone necklace paired with rose gold earrings and sparkling hoops to complete the look. Style this up with your white outfits for a chic look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Saturday Night Rose Gold Hoops |
| Product 2 | Falla Rhinestones Rose Gold Ring |
| Product 3 | Elegant Rhinestone Charm Rosegold Necklace |
| Color | Rose Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length |
Drop Length- 22cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Length: 5cm, Breadth: 5cm, Ring- Diameter: 1.2cm |
| Closure | Earrings- Push Back with Stopper, Ring- Slightly Adjustable |
| Package Content | 1Earring + 1Ring + 1Necklace |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























