✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Reina Rose Gold Medium Rhinestone Dial Dual Tone Linked Chain Strap Women's Watch
We've been working hard behind the scenes to answer your requests for a just-right fit. Introducing the Reina All Rose Gold Watch with our gorgeous new case size that's a little smaller than our Big Dial and slightly larger than our Small Dials. We've kept it classic on the design front with metallic vibe: an always-in-style rose gold dial, finished with thick white markers, shiny rhinestones placed on the case and a rose gold bracelet strap, that's perfect for everyday wear.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Dualtone |
| Strap Material | Metal Alloy |
| Clasp Style |
Jewelry Clasp |
| Dial Diameter | 36 mm |
| Dial Color | Rose Gold |
| Dial Shape | Round : Non- functional Chronograph |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year On Watch Machine |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$12.33
Reina Rose Gold Medium Rhinestone Dial Dual Tone Linked Chain Strap Women's Watch—
$12.33
More Images







Reina Rose Gold Medium Rhinestone Dial Dual Tone Linked Chain Strap Women's Watch
We've been working hard behind the scenes to answer your requests for a just-right fit. Introducing the Reina All Rose Gold Watch with our gorgeous new case size that's a little smaller than our Big Dial and slightly larger than our Small Dials. We've kept it classic on the design front with metallic vibe: an always-in-style rose gold dial, finished with thick white markers, shiny rhinestones placed on the case and a rose gold bracelet strap, that's perfect for everyday wear.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Dualtone |
| Strap Material | Metal Alloy |
| Clasp Style |
Jewelry Clasp |
| Dial Diameter | 36 mm |
| Dial Color | Rose Gold |
| Dial Shape | Round : Non- functional Chronograph |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year On Watch Machine |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
We've been working hard behind the scenes to answer your requests for a just-right fit. Introducing the Reina All Rose Gold Watch with our gorgeous new case size that's a little smaller than our Big Dial and slightly larger than our Small Dials. We've kept it classic on the design front with metallic vibe: an always-in-style rose gold dial, finished with thick white markers, shiny rhinestones placed on the case and a rose gold bracelet strap, that's perfect for everyday wear.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Dualtone |
| Strap Material | Metal Alloy |
| Clasp Style |
Jewelry Clasp |
| Dial Diameter | 36 mm |
| Dial Color | Rose Gold |
| Dial Shape | Round : Non- functional Chronograph |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year On Watch Machine |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























