
Primavera Jewelry Set
Finding beauty in simple things like our Primavera Jewelry Set. It features a minimal necklace paired with a dainty ring and hoop earrings. For the days you want to slip into something simple yet dressy, this set will be your go-to!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Claudia Silver Hoop Earrings |
| Product 2 | Rhinestones Studded Infinity Silver Necklace |
| Product 3 | Joker & Witch Lyril silver ring |
| Color | Silver |
| Material | Rhinestones + Metal Alloy |
| Necklace Length |
Drop Length- 22cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earring- Diameter: 3cm, Rings- Adjustable |
| Closure | Bracelet- Bolo clasp closure |
| Package Content | 1Earring + 1Necklace + 1Ring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $8.54
-70%$8.54
$2.56More Images





Primavera Jewelry Set
Finding beauty in simple things like our Primavera Jewelry Set. It features a minimal necklace paired with a dainty ring and hoop earrings. For the days you want to slip into something simple yet dressy, this set will be your go-to!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Claudia Silver Hoop Earrings |
| Product 2 | Rhinestones Studded Infinity Silver Necklace |
| Product 3 | Joker & Witch Lyril silver ring |
| Color | Silver |
| Material | Rhinestones + Metal Alloy |
| Necklace Length |
Drop Length- 22cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earring- Diameter: 3cm, Rings- Adjustable |
| Closure | Bracelet- Bolo clasp closure |
| Package Content | 1Earring + 1Necklace + 1Ring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Finding beauty in simple things like our Primavera Jewelry Set. It features a minimal necklace paired with a dainty ring and hoop earrings. For the days you want to slip into something simple yet dressy, this set will be your go-to!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Claudia Silver Hoop Earrings |
| Product 2 | Rhinestones Studded Infinity Silver Necklace |
| Product 3 | Joker & Witch Lyril silver ring |
| Color | Silver |
| Material | Rhinestones + Metal Alloy |
| Necklace Length |
Drop Length- 22cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earring- Diameter: 3cm, Rings- Adjustable |
| Closure | Bracelet- Bolo clasp closure |
| Package Content | 1Earring + 1Necklace + 1Ring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























