✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Posy Sparkle Blue And Pink Printed Clutch
Transform into a modern fashionista with the extraordinary Posey Sparkle blue and pink printed clutch. With it’s stunning design and metal closure, this clutch is the perfect accessory for both casuals and formals and adds a fun twist. Buy it for yourself or gift it to somebody, we are sure you will fall in love with this style.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Digital Printed |
| Type | Clutch |
| Dimensions | Length: 15cm, Breadth: 16.4cm, Height: 4.7cm |
| Chain Drop Length | 60 cm |
| Material | Matte Finish Satin |
| Shape | Square |
| Colour | Blue + Onion Pink |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Avoid Rough Usage. Store in pouch when not in use. |
| Disclaimer | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in the product. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products. |
| Net Quantity: | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$3.34
Original: $11.14
-70%Posy Sparkle Blue And Pink Printed Clutch—
$11.14
$3.34More Images






Posy Sparkle Blue And Pink Printed Clutch
Transform into a modern fashionista with the extraordinary Posey Sparkle blue and pink printed clutch. With it’s stunning design and metal closure, this clutch is the perfect accessory for both casuals and formals and adds a fun twist. Buy it for yourself or gift it to somebody, we are sure you will fall in love with this style.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Digital Printed |
| Type | Clutch |
| Dimensions | Length: 15cm, Breadth: 16.4cm, Height: 4.7cm |
| Chain Drop Length | 60 cm |
| Material | Matte Finish Satin |
| Shape | Square |
| Colour | Blue + Onion Pink |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Avoid Rough Usage. Store in pouch when not in use. |
| Disclaimer | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in the product. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products. |
| Net Quantity: | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Transform into a modern fashionista with the extraordinary Posey Sparkle blue and pink printed clutch. With it’s stunning design and metal closure, this clutch is the perfect accessory for both casuals and formals and adds a fun twist. Buy it for yourself or gift it to somebody, we are sure you will fall in love with this style.
| SPECIFICATIONS | |
| Work/Print | Digital Printed |
| Type | Clutch |
| Dimensions | Length: 15cm, Breadth: 16.4cm, Height: 4.7cm |
| Chain Drop Length | 60 cm |
| Material | Matte Finish Satin |
| Shape | Square |
| Colour | Blue + Onion Pink |
| Frame | Gold Brass Metal Frame |
| Closure | Metal Lock Closure & Detachable Metal sling |
| Water Resistance | No |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Avoid Rough Usage. Store in pouch when not in use. |
| Disclaimer | This product has been crafted by hand and may have slight irregularities or imperfections in the product. These irregularities are the result of the human involvement in the process and add to the finished products. |
| Net Quantity: | 1N |
| Country of Origin | India |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























