✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Pop of Silver Jewelry Set
Sparkle as you walk! This set spells nothing but class! This set features our minimal star necklace paired with pearl studs, a knot bracelet, and a shiny silver ring to complete the look.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Star Dance Silver Necklace |
| Product 2 |
Silver Knot Bracelet |
| Product 3 |
Gracia silver earrings |
| Product 4 |
Ochi Dainty Silver Ring |
| Material | Metal Alloy |
| Color | Silver |
| Measurement | Earrings- L:1.5cm. B: 1.7cm , Rings- 1.2cm, Drop Length: 27cm |
| Closure | Earrings- Post back with stopper, Necklace- Lobster Clasp, Bracelet-Open Cuff |
| Package Content |
1 Necklace + 1 Bracelet + 1 Ring + A pair of earrings |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Aviod Rough Usage |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$8.54
Pop of Silver Jewelry Set—
$8.54
More Images








Pop of Silver Jewelry Set
Sparkle as you walk! This set spells nothing but class! This set features our minimal star necklace paired with pearl studs, a knot bracelet, and a shiny silver ring to complete the look.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Star Dance Silver Necklace |
| Product 2 |
Silver Knot Bracelet |
| Product 3 |
Gracia silver earrings |
| Product 4 |
Ochi Dainty Silver Ring |
| Material | Metal Alloy |
| Color | Silver |
| Measurement | Earrings- L:1.5cm. B: 1.7cm , Rings- 1.2cm, Drop Length: 27cm |
| Closure | Earrings- Post back with stopper, Necklace- Lobster Clasp, Bracelet-Open Cuff |
| Package Content |
1 Necklace + 1 Bracelet + 1 Ring + A pair of earrings |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Aviod Rough Usage |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sparkle as you walk! This set spells nothing but class! This set features our minimal star necklace paired with pearl studs, a knot bracelet, and a shiny silver ring to complete the look.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Star Dance Silver Necklace |
| Product 2 |
Silver Knot Bracelet |
| Product 3 |
Gracia silver earrings |
| Product 4 |
Ochi Dainty Silver Ring |
| Material | Metal Alloy |
| Color | Silver |
| Measurement | Earrings- L:1.5cm. B: 1.7cm , Rings- 1.2cm, Drop Length: 27cm |
| Closure | Earrings- Post back with stopper, Necklace- Lobster Clasp, Bracelet-Open Cuff |
| Package Content |
1 Necklace + 1 Bracelet + 1 Ring + A pair of earrings |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Aviod Rough Usage |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























