✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Phila Pearl Drop Hoop Earring
Glossy smooth pearls in a perfectly structured hoop, this piece is moulded in metal alloy and shines in the perfect shade of gold.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | White & Gold |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearl |
| Closure | Lever Back |
| Measurements | Length: 6.3cm, Breadth: 7cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$1.07
Original: $3.56
-70%Phila Pearl Drop Hoop Earring—
$3.56
$1.07More Images




Phila Pearl Drop Hoop Earring
Glossy smooth pearls in a perfectly structured hoop, this piece is moulded in metal alloy and shines in the perfect shade of gold.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | White & Gold |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearl |
| Closure | Lever Back |
| Measurements | Length: 6.3cm, Breadth: 7cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Glossy smooth pearls in a perfectly structured hoop, this piece is moulded in metal alloy and shines in the perfect shade of gold.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | White & Gold |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearl |
| Closure | Lever Back |
| Measurements | Length: 6.3cm, Breadth: 7cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























