✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Pearlina Gold Earrings
These Pearlina Gold Earrings are a classic and sophisticated choice for any occasion. Crafted with elegant pearls, these minimal earrings add a touch of grace and finesse to your look. Perfect for formal events, they are sure to turn heads.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold |
| Material | Metal Alloy & Pearl |
| Closure | Push Back with Stopper |
| Measurements | Length: 9.5cm, Breadth: 1.5cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$0.64
Original: $2.15
-70%Pearlina Gold Earrings—
$2.15
$0.64More Images




Pearlina Gold Earrings
These Pearlina Gold Earrings are a classic and sophisticated choice for any occasion. Crafted with elegant pearls, these minimal earrings add a touch of grace and finesse to your look. Perfect for formal events, they are sure to turn heads.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold |
| Material | Metal Alloy & Pearl |
| Closure | Push Back with Stopper |
| Measurements | Length: 9.5cm, Breadth: 1.5cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
These Pearlina Gold Earrings are a classic and sophisticated choice for any occasion. Crafted with elegant pearls, these minimal earrings add a touch of grace and finesse to your look. Perfect for formal events, they are sure to turn heads.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold |
| Material | Metal Alloy & Pearl |
| Closure | Push Back with Stopper |
| Measurements | Length: 9.5cm, Breadth: 1.5cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























