✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Pearlette Pearl Gold Earrings
Classic yet chic, these stunning Pearlette Pearl Gold Earrings are an everyday statement staple. It is lightweight, versatile and can be worn with your everyday outfit for a stylish yet comfy look.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold |
| Material | Metal Alloy & Pearl |
| Closure | Latch Back |
| Measurements | Length: 4cm, Breadth: 3.7cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$0.52
Original: $1.72
-70%Pearlette Pearl Gold Earrings—
$1.72
$0.52More Images




Pearlette Pearl Gold Earrings
Classic yet chic, these stunning Pearlette Pearl Gold Earrings are an everyday statement staple. It is lightweight, versatile and can be worn with your everyday outfit for a stylish yet comfy look.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold |
| Material | Metal Alloy & Pearl |
| Closure | Latch Back |
| Measurements | Length: 4cm, Breadth: 3.7cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Classic yet chic, these stunning Pearlette Pearl Gold Earrings are an everyday statement staple. It is lightweight, versatile and can be worn with your everyday outfit for a stylish yet comfy look.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold |
| Material | Metal Alloy & Pearl |
| Closure | Latch Back |
| Measurements | Length: 4cm, Breadth: 3.7cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























