✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Pearla Gold Earrings
Classic yet chic, these stunning Pearla Gold Earrings are an everyday statement staple. It is lightweight, versatile and can be worn with your everyday outfit for a stylish yet comfy look.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold |
| Material | Metal Alloy + Pearls |
| Closure | Push back with stopper |
| Measurements | Length: 4cm, Width: 1.1cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$0.61
Original: $2.05
-70%Pearla Gold Earrings—
$2.05
$0.61More Images




Pearla Gold Earrings
Classic yet chic, these stunning Pearla Gold Earrings are an everyday statement staple. It is lightweight, versatile and can be worn with your everyday outfit for a stylish yet comfy look.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold |
| Material | Metal Alloy + Pearls |
| Closure | Push back with stopper |
| Measurements | Length: 4cm, Width: 1.1cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Classic yet chic, these stunning Pearla Gold Earrings are an everyday statement staple. It is lightweight, versatile and can be worn with your everyday outfit for a stylish yet comfy look.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold |
| Material | Metal Alloy + Pearls |
| Closure | Push back with stopper |
| Measurements | Length: 4cm, Width: 1.1cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | STORE IN DRY AND AIR TIGHT SPACE AWAY FROM MOISTURE. AVOID WEARING IN HUMID CONDITIONS & AVOID ROUGH USAGE. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























