✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Pearl Trio Jewelry Set
Pearly pieces that will charm your way out! This set features a pearl link chain necklace paired with a stunning ring and elegant earrings. Be ready for heads to turn with a fab set like this one.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Heart Pearl Charm Gold Chain Link Necklace |
| Product 2 | Pearly Gold Earrings |
| Product 3 | Magra Dainty Gold Ring |
| Color | Gold & White |
| Necklace Length |
22cm |
| Necklace Closure |
Toggle Clasp |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearl |
| Measurement | Earrings- Length-4cm, Breadth-2cm, Ring- Diameter-1.2cm |
| Closure | Earring- POST BACK WITH STOPPER |
| Package Content | 1NECKLACE + 1Earring + 1RING |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$8.32
Pearl Trio Jewelry Set—
$8.32
More Images





Pearl Trio Jewelry Set
Pearly pieces that will charm your way out! This set features a pearl link chain necklace paired with a stunning ring and elegant earrings. Be ready for heads to turn with a fab set like this one.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Heart Pearl Charm Gold Chain Link Necklace |
| Product 2 | Pearly Gold Earrings |
| Product 3 | Magra Dainty Gold Ring |
| Color | Gold & White |
| Necklace Length |
22cm |
| Necklace Closure |
Toggle Clasp |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearl |
| Measurement | Earrings- Length-4cm, Breadth-2cm, Ring- Diameter-1.2cm |
| Closure | Earring- POST BACK WITH STOPPER |
| Package Content | 1NECKLACE + 1Earring + 1RING |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pearly pieces that will charm your way out! This set features a pearl link chain necklace paired with a stunning ring and elegant earrings. Be ready for heads to turn with a fab set like this one.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Heart Pearl Charm Gold Chain Link Necklace |
| Product 2 | Pearly Gold Earrings |
| Product 3 | Magra Dainty Gold Ring |
| Color | Gold & White |
| Necklace Length |
22cm |
| Necklace Closure |
Toggle Clasp |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearl |
| Measurement | Earrings- Length-4cm, Breadth-2cm, Ring- Diameter-1.2cm |
| Closure | Earring- POST BACK WITH STOPPER |
| Package Content | 1NECKLACE + 1Earring + 1RING |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























