
Paul Black Large Dial Croc Strap Men's Watch
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material |
Faux Leather |
| Clasp Style |
Standard With Buckle |
| Dial Diameter | 40 mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year of Watch machine |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
More Images





Paul Black Large Dial Croc Strap Men's Watch
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material |
Faux Leather |
| Clasp Style |
Standard With Buckle |
| Dial Diameter | 40 mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year of Watch machine |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material |
Faux Leather |
| Clasp Style |
Standard With Buckle |
| Dial Diameter | 40 mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year of Watch machine |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























