✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Oyster Sand Jewelry Set
Pearly pieces that will charm your way out! This set features a pearl necklace paired with a stunning ring and bracelet with glistening pearls. Be ready for heads to turn with a fab set like this one.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Pearl Shell Link Chain Necklace |
| Product 2 | Twin Pearl Gold Bracelet |
| Product 3 | Pearlaceous Gold Ring |
| Color | White & Gold |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearls |
| Necklace Length |
Drop Length- 22cm |
| Necklace Closure |
Toggle Clasp |
| Measurement | Bracelet- Diameter: 6cm, Ring- Adjustable |
| Closure | Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1Necklace + 1Bracelet + 1Ring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$2.11
Original: $7.02
-70%Oyster Sand Jewelry Set—
$7.02
$2.11More Images




Oyster Sand Jewelry Set
Pearly pieces that will charm your way out! This set features a pearl necklace paired with a stunning ring and bracelet with glistening pearls. Be ready for heads to turn with a fab set like this one.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Pearl Shell Link Chain Necklace |
| Product 2 | Twin Pearl Gold Bracelet |
| Product 3 | Pearlaceous Gold Ring |
| Color | White & Gold |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearls |
| Necklace Length |
Drop Length- 22cm |
| Necklace Closure |
Toggle Clasp |
| Measurement | Bracelet- Diameter: 6cm, Ring- Adjustable |
| Closure | Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1Necklace + 1Bracelet + 1Ring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pearly pieces that will charm your way out! This set features a pearl necklace paired with a stunning ring and bracelet with glistening pearls. Be ready for heads to turn with a fab set like this one.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Pearl Shell Link Chain Necklace |
| Product 2 | Twin Pearl Gold Bracelet |
| Product 3 | Pearlaceous Gold Ring |
| Color | White & Gold |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearls |
| Necklace Length |
Drop Length- 22cm |
| Necklace Closure |
Toggle Clasp |
| Measurement | Bracelet- Diameter: 6cm, Ring- Adjustable |
| Closure | Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1Necklace + 1Bracelet + 1Ring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























