
Opaine Jewelry Set
Step out on a sparkling note! Our Opaine Jewelry Set features a classy combination of stackable bracelets paired with a ring and an elegant pair of star earrings that will complete your look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Gold Crush Set of 5 Bracelets |
| Product 2 | Margherita Gold Dainty Ring |
| Product 3 | Star Hug Gold Dangler Earrings |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearls |
| Measurement | Earrings-Length: 5cm Breadth: 4cm Ring- Adjustable |
| Closure | Earring- Push Back with stopper, Bracelet- Lobster Clasp & Open Cuff |
| Package Content | Set of 5 Bracelets + 1 Ring + 1Earring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
More Images






Opaine Jewelry Set
Step out on a sparkling note! Our Opaine Jewelry Set features a classy combination of stackable bracelets paired with a ring and an elegant pair of star earrings that will complete your look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Gold Crush Set of 5 Bracelets |
| Product 2 | Margherita Gold Dainty Ring |
| Product 3 | Star Hug Gold Dangler Earrings |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearls |
| Measurement | Earrings-Length: 5cm Breadth: 4cm Ring- Adjustable |
| Closure | Earring- Push Back with stopper, Bracelet- Lobster Clasp & Open Cuff |
| Package Content | Set of 5 Bracelets + 1 Ring + 1Earring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Step out on a sparkling note! Our Opaine Jewelry Set features a classy combination of stackable bracelets paired with a ring and an elegant pair of star earrings that will complete your look!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Gold Crush Set of 5 Bracelets |
| Product 2 | Margherita Gold Dainty Ring |
| Product 3 | Star Hug Gold Dangler Earrings |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy + Faux Pearls |
| Measurement | Earrings-Length: 5cm Breadth: 4cm Ring- Adjustable |
| Closure | Earring- Push Back with stopper, Bracelet- Lobster Clasp & Open Cuff |
| Package Content | Set of 5 Bracelets + 1 Ring + 1Earring |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























