✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Oleander Gold Earrings
Meticulously crafted in a timeless design, the Oleander Gold Earrings embrace a floral spirit. Pair them for a dazzling look, suitable for daily, casual, or formal wear. A splendid gift choice, these statement earrings promise to elevate any collection.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Closure | Push Back with Stopper |
| Measurements | Length: 4.5cm, Breadth:4.5cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$1.50
Oleander Gold Earrings—
$1.50
More Images




Oleander Gold Earrings
Meticulously crafted in a timeless design, the Oleander Gold Earrings embrace a floral spirit. Pair them for a dazzling look, suitable for daily, casual, or formal wear. A splendid gift choice, these statement earrings promise to elevate any collection.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Closure | Push Back with Stopper |
| Measurements | Length: 4.5cm, Breadth:4.5cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Meticulously crafted in a timeless design, the Oleander Gold Earrings embrace a floral spirit. Pair them for a dazzling look, suitable for daily, casual, or formal wear. A splendid gift choice, these statement earrings promise to elevate any collection.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Closure | Push Back with Stopper |
| Measurements | Length: 4.5cm, Breadth:4.5cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























