
Octa Lavender Small Square Rhinestone Dial Silver Magnetic Strap Women's Watch
This shiny lavender dial with silver accents is all about timeless style. Perfect for the boss who wants to look sharp, whether in the boardroom or on the go. Light, comfortable, and always on point.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Mesh Strap |
| Clasp Style | Magnetic |
| Dial Diameter | 28.5 mm |
| Dial Color | Lavender Sunray |
| Dial Shape | Square |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
More Images







Octa Lavender Small Square Rhinestone Dial Silver Magnetic Strap Women's Watch
This shiny lavender dial with silver accents is all about timeless style. Perfect for the boss who wants to look sharp, whether in the boardroom or on the go. Light, comfortable, and always on point.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Mesh Strap |
| Clasp Style | Magnetic |
| Dial Diameter | 28.5 mm |
| Dial Color | Lavender Sunray |
| Dial Shape | Square |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This shiny lavender dial with silver accents is all about timeless style. Perfect for the boss who wants to look sharp, whether in the boardroom or on the go. Light, comfortable, and always on point.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Mesh Strap |
| Clasp Style | Magnetic |
| Dial Diameter | 28.5 mm |
| Dial Color | Lavender Sunray |
| Dial Shape | Square |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























