✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Nocturne Black Small Square Dial Rose Gold Mesh Strap Women's Watch
Be the star of the evening with the Nocturne Elegance! A white dial meets a rosegold metallic strap in this masterpiece that screams sophistication. The perfect companion for midnight musings or moonlit escapades.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Mesh Band |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 30 mm |
| Dial Color | Black Sunray |
| Dial Shape | Square |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$3.50
Original: $11.68
-70%Nocturne Black Small Square Dial Rose Gold Mesh Strap Women's Watch—
$11.68
$3.50More Images







Nocturne Black Small Square Dial Rose Gold Mesh Strap Women's Watch
Be the star of the evening with the Nocturne Elegance! A white dial meets a rosegold metallic strap in this masterpiece that screams sophistication. The perfect companion for midnight musings or moonlit escapades.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Mesh Band |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 30 mm |
| Dial Color | Black Sunray |
| Dial Shape | Square |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Be the star of the evening with the Nocturne Elegance! A white dial meets a rosegold metallic strap in this masterpiece that screams sophistication. The perfect companion for midnight musings or moonlit escapades.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Mesh Band |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 30 mm |
| Dial Color | Black Sunray |
| Dial Shape | Square |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























