✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Nebula Taupe Large Dial Black Linked Chain Strap Women's Watch
Timeless design, comfy metallic strap with brown dial, and silver sub-dials that scream ‘boss.’ Styling tip: layer it with a couple of rose gold bracelets for a trendy stacked look.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Link Strap |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 40 mm |
| Dial Color | Brown |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$9.95
Nebula Taupe Large Dial Black Linked Chain Strap Women's Watch—
$9.95
More Images







Nebula Taupe Large Dial Black Linked Chain Strap Women's Watch
Timeless design, comfy metallic strap with brown dial, and silver sub-dials that scream ‘boss.’ Styling tip: layer it with a couple of rose gold bracelets for a trendy stacked look.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Link Strap |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 40 mm |
| Dial Color | Brown |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Timeless design, comfy metallic strap with brown dial, and silver sub-dials that scream ‘boss.’ Styling tip: layer it with a couple of rose gold bracelets for a trendy stacked look.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Link Strap |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 40 mm |
| Dial Color | Brown |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























